Aventics Flow valve, Series VCK 0821305045 VCK-G1/4
€48.34
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-0821305045
Manufacturer Nr.
0821305045
VCK-G1/4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€48.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Winkelausgleich, Serie AJT 0821305168 AVENTICS bietet eine breite Palette an Vakuumzubehör wie Vakuumfilter, Winkelgelenke, Schalldämpfer und vieles mehr. Eine Voraussetzung für den wirtschaftlichen und störungsfreien Dauerbetrieb eines Vakuumsys
€83.45Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Vacuum filter Inline, Series VFI R412010112 VFI 6/4
€12.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Compressed air connection 1 | G 1/4 |
| Compressed air connection 2 | G 1/4 |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 60 °C |
| Medium | Compressed air |
| Min. suction volume for Pu = -0,3 bar | 2.9 l/min |
| Min. suction volume for Pu = -0,6 bar | 3.4 l/min |
| Max. flow rate during blow-off, Blow-off pressure: 5 bar | 340 l/min |
| Weight | 0.018 kg |
| Housing material | Aluminum |
| Manufacturer Nr. | 0821305045 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.018000 |
| HS-Code | 84141089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought









