Aventics replacement filter, Series VFI R412010114 VFI 6/4
€3.05
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
AVE-R412010114
Manufacturer Nr.
R412010114
VFI 6/4
Frequently Bought Together
-
This Item:
€3.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics replacement filter, Series VFC 1827010690 VFC-(3/8-1/2)
€30.75Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Aventics Flow valve, Series VCK 0821305044 VCK-G1/8
€37.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Type | Vacuum filter |
| filter porosity | 50 µm |
| Min. ambient temperature | 0 °C |
| Max. ambient temperature | 50 °C |
| Medium | Compressed air |
| Weight | 0.004 kg |
| Type | VFI-6/4 |
| Material filter insert | Polyamide, Polypropylene |
| Manufacturer Nr. | R412010114 |
|---|---|
| Manufacturer | Aventics |
| GPSR manufacturer information | AVENTICS GmbH, Ulmer Straße 4, DE-30880 Laatzen, aventics.com |
| Weight | 0.004000 |
| HS-Code | 84213915 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought








