Festo 558032. Centring ring EAML-62-5,8-62
€65.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-558032
Manufacturer Nr.
EAML-62-5,8-62
Centring ring
Frequently Bought Together
-
This Item:
€65.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1202253. Axial kit EAMM-A-N38-60G
€221.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562726. Covering kit EASC-S1-46-400
€160.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 62 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 17 g |
| Interface code, actuator | K62 |
| Interface code, clutch housing | 62A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAML-62-5,8-62 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568096687 |
| Weight | 0.017000 |
| HS-Code | 73182100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











