Festo 1345953. Coupling housing EAMK-A-N80-80A
€59.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1345953
Manufacturer Nr.
EAMK-A-N80-80A
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1972530. Axial kit EAMM-A-S62-80G-G2
€332.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558182. Motor flange EAMF-A-95B-100A
€126.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 519 g |
| Interface code, actuator | N80 |
| Interface code, clutch housing | 80A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-N80-80A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105440 |
| Weight | 0.500000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











