€88.04
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1459337
Manufacturer Nr.
EAMH-86-14-C27.3-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€88.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2483660. Seal-SET EADS-F-60R
€73.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3535189. Central support EAHF-L5-150-P
€51.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 8.74 kgmm² |
| Product weight | 103 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-14-C27.3-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568233075 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











