Festo 1703478. Axial kit EAMM-A-P3-28D-28A
€113.22
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1703478
Manufacturer Nr.
EAMM-A-P3-28D-28A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€113.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2828842. Bellows kit EADB-V2-50-S301-400
€301.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558042. Profile mounting MUE-50
€29.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 0.2 Nm |
| Product weight | 30 g |
| Interface code, actuator | P3-28D |
| Interface code, motor in | 28A |
| Interface code, clutch housing | 28D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-P3-28D-28A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568245320 |
| Weight | 0.060000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











