Festo 1354285. Counter bearing EAMG-U1-145
€73.90
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1354285
Manufacturer Nr.
EAMG-U1-145
Counter bearing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€73.90Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 550987. Motor flange EAMF-A-64A/B-60G/H
€135.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062808. Guide axis ELFC-KF-45-800
€376.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 145 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 4000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 186 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMG-U1-145 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105570 |
| Weight | 0.190000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











