Festo 1199144. Motor flange EAMF-A-28D-40A
€44.56
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1199144
Manufacturer Nr.
EAMF-A-28D-40A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€44.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058932. Parallel kit EAMM-U-60-D32-60RB-91
€542.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 560675. Housing EAPS-R1-32-H
€147.33Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 48 g |
| Interface code, motor in | 40A |
| Interface code, clutch housing | 28D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-28D-40A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105198 |
| Weight | 0.049000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











