Festo 8063447. Axial kit EAMM-A-L27-42A
€112.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063447
Manufacturer Nr.
EAMM-A-L27-42A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€112.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1454243. Axial kit EAMM-A-D40-67A
€174.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562238. Profile mounting MUE-45
€34.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 1.2 Nm |
| Product weight | 123 g |
| Interface code, actuator | L27 |
| Interface code, motor in | 42A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-L27-42A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568440701 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











