Festo 2430402. Clamping sleeve EAMH-86-16-C27.3-P
€80.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2430402
Manufacturer Nr.
EAMH-86-16-C27.3-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€80.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1199152. Axial kit EAMM-A-D19-40A
€133.65Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2225090. Axial kit EAMM-A-R48-80P
€295.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 8.3 kgmm² |
| Product weight | 95 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-16-C27.3-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254230 |
| Weight | 0.090000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











