€105.12
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-562637
Manufacturer Nr.
EAMM-A-P4-28B-40A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€105.12Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 123843. Coupling EAMC-30-35-6-11
€69.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059057. Parallel kit EAMM-U-110-S62-84AA-207
€1,066.44Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 0.7 Nm |
| Product weight | 50 g |
| Interface code, actuator | P4-28B |
| Interface code, motor in | 40A |
| Interface code, clutch housing | 28B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-P4-28B-40A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568209186 |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











