Festo 8063603. Axial kit EAMM-A-N48-90GA
€516.78
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063603
Manufacturer Nr.
EAMM-A-N48-90GA
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€516.78Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1669260. retaining bracket EAYH-L2-220-N
€190.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1662803. retaining bracket EAYH-L2-125-N
€131.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 1348 g |
| Interface code, actuator | N48 |
| Interface code, motor in | 90GA |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-N48-90GA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441982 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










