Festo 1545246. Clamping sleeve EAMH-110-20-C34-P
€98.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1545246
Manufacturer Nr.
EAMH-110-20-C34-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€98.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1210126. Parallel kit EAMM-U-60-D32-55A-91
€488.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2734291. Axial kit EAMM-A-D50-80G-S1
€347.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 30.2 kgmm² |
| Product weight | 217 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-110-20-C34-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568238230 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











