Festo 2734291. Axial kit EAMM-A-D50-80G-S1
€347.32
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2734291
Manufacturer Nr.
EAMM-A-D50-80G-S1
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€347.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2783639. Guide unit EAGF-V2-KF-50-100
€688.91Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3790894. Covering kit EASC-E10-95
€657.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP65 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 1190 g |
| Interface code, actuator | D50B |
| Interface code, motor in | 80G |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-D50-80G-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568266066 |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










