Festo 1209006. Centring ring EAML-80-6-80
€51.24
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1209006
Manufacturer Nr.
EAML-80-6-80
Centring ring
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.24Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562721. Covering kit EASC-S1-33-400
€151.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2828843. Bellows kit EADB-V2-50-S401-500
€322.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 38 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 23 g |
| Interface code, actuator | M80 |
| Interface code, clutch housing | 80A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAML-80-6-80 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105228 |
| Weight | 0.023000 |
| HS-Code | 73182100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











