Festo 1354281. Counter bearing EAMG-U1-50
€58.18
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1354281
Manufacturer Nr.
EAMG-U1-50
Counter bearing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€58.18Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2802708. Parallel kit EAMM-U-86-D50-87A-102
€662.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5056644. Coupling EAMD-42-40-18-16X25
€88.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 50 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 6000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 20 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMG-U1-50 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105532 |
| Weight | 0.021000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











