€364.73
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3780305
Manufacturer Nr.
EAMK-A-E17-100
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€364.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562658. Axial kit EAMM-A-P10-38A-57A
€120.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558314. Coupling EAMC-42-50-12-24
€65.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 72 mm |
| Mounting diameter 2 | 62 mm |
| Nominal length | 49 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 90% |
| Ambient temperature | 10 °C ... 40 °C |
| Product weight | 910 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-E17-100 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568273590 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











