Festo 1345947. Coupling housing EAMK-A-N38-38D
€48.79
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1345947
Manufacturer Nr.
EAMK-A-N38-38D
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€48.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562676. Coupling EAMC-16-20-5-5
€59.25Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 551002. Coupling EAMC-30-32-6-6.35
€67.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 85 g |
| Interface code, actuator | N38 |
| Interface code, clutch housing | 38D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-N38-38D |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105426 |
| Weight | 0.085000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











