Festo 562669. Motor flange EAMF-A-38A-40S/40T
€69.57
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-562669
Manufacturer Nr.
EAMF-A-38A-40S/40T
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€69.57Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2789359. Clamping sleeve EAMH-86-9-C27.3-P
€80.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063459. Axial kit EAMM-A-L38-60PA
€153.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 80 g |
| Interface code, motor in | 40S 40T |
| Interface code, clutch housing | 38A.2 |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-38A-40S/40T |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568099541 |
| Weight | 0.080000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











