Festo 1087724. Motor flange EAMF-A-28D-35S
€104.98
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1087724
Manufacturer Nr.
EAMF-A-28D-35S
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€104.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2429535. Clamping sleeve EAMH-86-19-C27.3
€80.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8059032. Parallel kit EAMM-U-86-S62-87A-102
€663.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 30 g |
| Interface code, motor in | 35S |
| Interface code, clutch housing | 28D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-28D-35S |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568226695 |
| Weight | 0.031000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











