Festo 2429560. Clamping sleeve EAMH-110-20-C34
€87.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2429560
Manufacturer Nr.
EAMH-110-20-C34
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562629. Sensor rail EAPR-S1-S-46-300/340-S
€48.84Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8062803. Guide axis ELFC-KF-45-200
€314.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 29.2 kgmm² |
| Product weight | 180 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-110-20-C34 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254162 |
| Weight | 0.170000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











