Festo 8063530. Axial kit EAMM-A-L95-120GB
€939.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063530
Manufacturer Nr.
EAMM-A-L95-120GB
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€939.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3398671. Coupling EAMD-67-51-19-32X32-U
€244.81Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 543423. Coupling EAMC-30-32-8-9
€69.61Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 150 Nm |
| Product weight | 3201 g |
| Interface code, actuator | L95 |
| Interface code, motor in | 120GB |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-L95-120GB |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441357 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










