Festo 8063486. Axial kit EAMM-A-L48-68GA
€200.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063486
Manufacturer Nr.
EAMM-A-L48-68GA
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€200.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2783080. Guide unit EAGF-V2-KF-40-400
€667.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1577408. Parallel kit EAMM-U-60-S38-67A-91
€456.64Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 12.5 Nm |
| Product weight | 628 g |
| Interface code, actuator | L48 |
| Interface code, motor in | 68GA |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-L48-68GA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441081 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











