Festo 1460105. Motor flange EAMF-A-44C-60G/H-S1
€124.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1460105
Manufacturer Nr.
EAMF-A-44C-60G/H-S1
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€124.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562658. Axial kit EAMM-A-P10-38A-57A
€120.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1344642. Drive shaft adapter EAMB-24-9-15X21-16X20
€92.20Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 300 g |
| Interface code, motor in | 60G 60H |
| Interface code, clutch housing | 44C |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44C-60G/H-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568263454 |
| Weight | 0.300000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










