Festo 1454245. Axial kit EAMM-A-D60-60H
€357.07
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1454245
Manufacturer Nr.
EAMM-A-D60-60H
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€357.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 567492. Screw kit EAHM-L2-M6-65-L
€10.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2430414. Clamping sleeve EAMH-110-22-C34-P
€87.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 1250 g |
| Interface code, actuator | D60A D60B D60C |
| Interface code, motor in | 60H |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-D60-60H |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568263096 |
| Weight | 1.300000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











