Festo 2430414. Clamping sleeve EAMH-110-22-C34-P
€87.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2430414
Manufacturer Nr.
EAMH-110-22-C34-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2799281. Parallel kit EAMM-U-110-D50-80G-120-S1
€1,046.73Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1232880. Coupling EAMC-42-50-12-16
€77.50Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 28.3 kgmm² |
| Product weight | 200 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-110-22-C34-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254254 |
| Weight | 0.190000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











