Festo 1345949. Coupling housing EAMK-A-N48-48C
€52.36
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1345949
Manufacturer Nr.
EAMK-A-N48-48C
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€52.36Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2734291. Axial kit EAMM-A-D50-80G-S1
€347.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2843290. Motor flange EAMF-A-64C-80G-S1
€179.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 163 g |
| Interface code, actuator | N48 |
| Interface code, clutch housing | 48C |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-N48-48C |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105433 |
| Weight | 0.165000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











