Festo 2843290. Motor flange EAMF-A-64C-80G-S1
€179.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2843290
Manufacturer Nr.
EAMF-A-64C-80G-S1
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€179.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3489318. Mounting kit EAHM-E12-K-60
€60.03Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 567487. Screw kit EAHM-L2-M5-45
€7.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 535 g |
| Interface code, motor in | 80G |
| Interface code, clutch housing | 64C |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-64C-80G-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568266998 |
| Weight | 0.500000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











