Festo 2036017. Axial kit EAMM-A-P10-38A-60P
€205.69
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2036017
Manufacturer Nr.
EAMM-A-P10-38A-60P
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€205.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2781711. Parallel kit EAMM-U-70-D32-70A-96-S1
€690.31Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1577380. Parallel kit EAMM-U-60-D32-42B/C-91-S1
€662.99Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 12.5 Nm |
| Product weight | 210 g |
| Interface code, actuator | P10-38A |
| Interface code, motor in | 60P |
| Interface code, clutch housing | 38A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-P10-38A-60P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568250669 |
| Weight | 0.260000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










