Festo 575962. Centring ring EAML-43-4-43
€47.14
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-575962
Manufacturer Nr.
EAML-43-4-43
Centring ring
Frequently Bought Together
-
This Item:
€47.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 570027. Switch lug SF-EGC-HD-1-125
€18.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1460105. Motor flange EAMF-A-44C-60G/H-S1
€124.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 43 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 6 g |
| Interface code, actuator | M43 |
| Interface code, clutch housing | 43D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAML-43-4-43 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568104221 |
| Weight | 0.006000 |
| HS-Code | 73182100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











