€67.59
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1354284
Manufacturer Nr.
EAMG-U1-110
Counter bearing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€67.59Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1587453. Parallel kit EAMM-U-86-S62-60H-177
€822.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 570835. Covering EASC-G1-55-100-F
€164.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 169 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMG-U1-110 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568105563 |
| Weight | 0.280000 |
| HS-Code | 84833080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











