Festo 3659724. Motor flange EAMF-A-95A-120G-G2
€153.43
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3659724
Manufacturer Nr.
EAMF-A-95A-120G-G2
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€153.43Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562747. Slide adapter EASA-S1-33-S
€53.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063485. Axial kit EAMM-A-L48-80G
€207.48Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 888 g |
| Interface code, motor in | 120G |
| Interface code, clutch housing | 95A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-95A-120G-G2 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568273118 |
| Weight | 0.800000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










