€80.29
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2429534
Manufacturer Nr.
EAMH-86-14-C27.3
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€80.29Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058940. Parallel kit EAMM-U-60-D40-58AA-91
€542.56Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1600093. Sensor rail SAMH-N8-SR-50
€19.46Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 9.9 kgmm² |
| Product weight | 102 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-14-C27.3 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254094 |
| Weight | 0.095000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










