Festo 3637940. Coupling housing EAMK-A-S62-62A/B-G2
€90.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3637940
Manufacturer Nr.
EAMK-A-S62-62A/B-G2
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€90.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5046328. Coupling EAMD-42-40-22-16X25
€88.37Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8022146. Seal-SET EADS-F-D60-80G
€69.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 703 g |
| Interface code, actuator | S62 |
| Interface code, clutch housing | 62A 62B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-S62-62A/B-G2 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568271602 |
| Weight | 0.700000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











