Festo 2220620. Motor flange EAMF-A-48A-60P
€64.68
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2220620
Manufacturer Nr.
EAMF-A-48A-60P
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€64.68Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2828830. Bellows kit EADB-V2-32-S101-200
€149.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 551006. Coupling housing EAMK-A-D32-44A/C
€141.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 179 g |
| Interface code, motor in | 60P |
| Interface code, clutch housing | 48A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-48A-60P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568109134 |
| Weight | 0.115000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











