Festo 2043427. Motor flange EAMF-A-48A-80P
€81.72
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2043427
Manufacturer Nr.
EAMF-A-48A-80P
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€81.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2733780. Coupling housing EAMK-A-D50-64B
€152.15Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558031. Centring ring EAML-48-4-48
€48.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 324 g |
| Interface code, motor in | 80P |
| Interface code, clutch housing | 48A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-48A-80P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568250690 |
| Weight | 0.330000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










