Festo 2256397. Axial kit EAMM-A-D32-67A-S1
€222.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2256397
Manufacturer Nr.
EAMM-A-D32-67A-S1
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€222.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8060325. Connector-SET EAHT-AE-3D-30
€50.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558321. Foot mounting HPE-70
€38.97Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364 zone III |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP65 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 6.5 Nm |
| Product weight | 410 g |
| Interface code, actuator | D32A D32B |
| Interface code, motor in | 67A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-D32-67A-S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568264574 |
| Weight | 0.490000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











