Festo 2116672. Motor flange EAMF-A-62B-80G
€149.22
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2116672
Manufacturer Nr.
EAMF-A-62B-80G
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€149.22Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558033. Centring ring EAML-95-5,8-95
€72.92Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562668. Motor flange EAMF-A-38A-42A
€59.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 335 g |
| Interface code, motor in | 80G |
| Interface code, clutch housing | 62B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-62B-80G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568251659 |
| Weight | 0.320000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











