€59.60
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-562668
Manufacturer Nr.
EAMF-A-38A-42A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.60Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1725845. Guide unit EAGF-V2-KF-63-400
€970.66Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 551002. Coupling EAMC-30-32-6-6.35
€67.72Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 112 g |
| Interface code, motor in | 42A |
| Interface code, clutch housing | 38A.2 |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-38A-42A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568099534 |
| Weight | 0.110000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











