Festo 2225090. Axial kit EAMM-A-R48-80P
€295.86
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2225090
Manufacturer Nr.
EAMM-A-R48-80P
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€295.86Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 3637967. Axial kit EAMM-A-S38-55A-G2
€133.42Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2733789. Seal-SET EADS-F-D50-70A
€73.28Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 17 Nm |
| Product weight | 710 g |
| Interface code, actuator | R48 |
| Interface code, motor in | 80P |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-R48-80P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568253035 |
| Weight | 0.850000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










