Festo 1982014. Motor flange EAMF-A-28D-40P
€59.17
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1982014
Manufacturer Nr.
EAMF-A-28D-40P
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€59.17Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 550998. Coupling EAMC-40-66-11-15
€93.79Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1454239. Axial kit EAMM-A-D32-67A
€167.11Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 51 g |
| Interface code, motor in | 40P |
| Interface code, clutch housing | 28D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-28D-40P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568109028 |
| Weight | 0.055000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











