Festo 558030. Centring ring EAML-38-4-38
€43.77
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-558030
Manufacturer Nr.
EAML-38-4-38
Centring ring
Frequently Bought Together
-
This Item:
€43.77Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558056. Switch lug SF-EGC-2-185
€32.49Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2734287. Axial kit EAMM-A-D50-70A-S1
€324.04Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting diameter 1 | 38 mm |
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 4 g |
| Interface code, actuator | K38 |
| Interface code, clutch housing | 38A 38D |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAML-38-4-38 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568096663 |
| Weight | 0.005100 |
| HS-Code | 73182100 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought










