Festo 1133405. Axial kit EAMM-A-R48-87A
€232.94
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-1133405
Manufacturer Nr.
EAMM-A-R48-87A
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€232.94Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1725850. Guide unit EAGF-V2-KF-100-100
€1,405.98Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562658. Axial kit EAMM-A-P10-38A-57A
€120.39Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 12.5 Nm |
| Product weight | 590 g |
| Interface code, actuator | R48 |
| Interface code, motor in | 87A |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-R48-87A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568227302 |
| Weight | 0.700000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











