Festo 557992. Axial kit EAMM-A-K62-80G
€346.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-557992
Manufacturer Nr.
EAMM-A-K62-80G
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€346.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063595. Axial kit EAMM-A-N48-50GA
€173.01Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1215784. Parallel kit EAMM-U-86-D60-87A-102
€612.69Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 47 Nm |
| Product weight | 790 g |
| Interface code, actuator | K62 |
| Interface code, motor in | 80G |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-K62-80G |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568204358 |
| Weight | 0.900000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











