Festo 2429557. Clamping sleeve EAMH-110-14-C34
€87.35
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2429557
Manufacturer Nr.
EAMH-110-14-C34
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€87.35Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2536353. Sensor mounting EAPR-E12-40
€69.05Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8058972. Parallel kit EAMM-U-86-D40-60PA-102
€680.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 110 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 31.8 kgmm² |
| Product weight | 219 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-110-14-C34 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568254131 |
| Weight | 0.210000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











