Festo 8063538. Axial kit EAMM-A-M43-92RA
€257.19
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-8063538
Manufacturer Nr.
EAMM-A-M43-92RA
Axial kit
Frequently Bought Together
-
This Item:
€257.19Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 567538. Switch lug EAPM-L4-SLS
€9.14Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 5062229. Coupling EAMD-56-46-14-23X27
€162.07Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Transmittable torque | 12.5 Nm |
| Product weight | 784 g |
| Interface code, actuator | M43 |
| Interface code, motor in | 92RA |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMM-A-M43-92RA |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568441432 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84836080 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











