Festo 2789351. Clamping sleeve EAMH-86-6-C27.3-P
€80.02
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2789351
Manufacturer Nr.
EAMH-86-6-C27.3-P
Clamping sleeve
Frequently Bought Together
-
This Item:
€80.02Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 570830. Covering EASC-G1-35-50-F
€149.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562736. Covering kit EASC-S1-46-240-S
€109.63Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Size | 86 |
| Mounting position | optional |
| Max. rotational speed | 5000 rpm |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Mass moment of inertia | 12.3 kgmm² |
| Product weight | 123 g |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMH-86-6-C27.3-P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568266486 |
| Weight | 0.100000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











