Festo 529942. Motor flange EAMF-A-44A/B-55A
€51.30
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-529942
Manufacturer Nr.
EAMF-A-44A/B-55A
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€51.30Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 562620. Sensor rail EAPR-S1-S-26-150
€39.41Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 558396. Sensing kit EAPS-R1-25-S-WH
€151.95Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 80 g |
| Interface code, motor in | 55A |
| Interface code, clutch housing | 44A 44B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-44A/B-55A |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568085469 |
| Weight | 0.075000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











