Festo 2222624. Motor flange EAMF-A-62B-80P
€67.62
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-2222624
Manufacturer Nr.
EAMF-A-62B-80P
Motor flange
Frequently Bought Together
-
This Item:
€67.62Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 8063500. Axial kit EAMM-A-L62-75GA
€493.51Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1725847. Guide unit EAGF-V2-KF-80-200
€1,238.34Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 121 g |
| Interface code, motor in | 80P |
| Interface code, clutch housing | 62B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMF-A-62B-80P |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568109141 |
| Weight | 0.120000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











