Festo 3712650. Coupling housing EAMK-A-L95-95A/B-G2
€48.82
Excl. 19% VAT ,
excl. Shipping Cost
Article
FES-3712650
Manufacturer Nr.
EAMK-A-L95-95A/B-G2
Coupling housing
Frequently Bought Together
-
This Item:
€48.82Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 1547780. Profile mounting EAHF-V2-80/100-P
€180.32Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
-
Festo 2828834. Bellows kit EADB-V2-40-S10-100
€119.76Excl. 19% VAT , excl. Shipping Cost
Total price
| Mounting position | optional |
| LABS (PWIS) conformity | VDMA24364-B2-L |
| Storage temperature | -25 °C ... 60 °C |
| Relative air humidity | 0 - 95% |
| Ambient temperature | -10 °C ... 60 °C |
| Product weight | 1280 g |
| Interface code, actuator | L95 |
| Interface code, clutch housing | 95A 95B |
| Note on materials | RoHS-compliant |
| Manufacturer Nr. | EAMK-A-L95-95A/B-G2 |
|---|---|
| Manufacturer | Festo |
| GPSR manufacturer information | Festo Vertrieb GmbH&Co. KG, Festo Campus 1, DE-73734 Esslingen, festo.com |
| EAN | 4052568273545 |
| Weight | 1.400000 |
| HS-Code | 84839089 |
| Article authenticity | Original product |
| Condition of article | New |
Customers Who Bought This Item Also Bought











